Logo - ACR-Engineering konstrukční kancelář, Catia, NX, Creo, WIndfire

ACR-ENGINEERING

konstrukční kancelářFirma ACR-ENGINEERING spol. s r.o. vznikla v roce 2000 jako dceřiná společnost ACR-ENGINEERING GmbH, Stuttgart. Dnes je již samostatným subjektem působícím na území ČR. Je v úzkém partnerském vztahu s konstrukční kanceláří ACR-Bohemia spol. s r.o. a plynule navazuje na její historii. V současné době probíhá interní reorganizace obou firem, která nemá vliv na probíhající zakázky. Z tohoto důvodu jsou tyto stránky v současné době v rekonstrukci.
Naše firma se specializuje na vývoj a konstrukci v oblasti automobilového a leteckého průmyslu a bývá součástí konstrukčních týmů našich partnerů.
Jedná se např. o vývoj a konstrukci světel, karosérie, hydrauliky do leteckých motorů, přípravků pro výrobu apod.
V poslední době jsme pronikli i do oblasti dopravní techniky, kde se naši konstruktéři podíleli na vývoji klimatizace vlakové soupravy nebo vývoji brzdového systému řídícího a vloženého vozu.
Máme bohaté zkušenosti s konstrukcí přípravků pro výrobu a měření. V omezeném objemu se podílíme také na konstrukci střižných a lisovacích nástrojů.
Naši práci provádíme výhradně ve 3D CAD systémech CATIA V5, CREO (Pro/ENGINEER) a nově též v NX (Siemens). Volba 3D systému je zpravidla závislá na požadavku našich partnerů.
Práci jsme schopni vykonávat nejen v prostorách naší firmy v Hranicích, kde máme dostatečné zázemí pro tuto činnost, ale po dohodě i přímo u zákazníka.